Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

Bartosz Zabłocki mistrzem świata na ergometrze wioślarskim

DSC 1625

- Podoba mi się walka wśród publiczności. Jest bliski kontakt z widownią - mówił Bartosz Zabłocki po jednym ze swoich zakończonych sukcesem startów i dodał, że bardzo lubi halową odmianę wioślarstwa. W Bostonie reprezentant Polski odniósł życiowy sukces. Zdobył złoty medal mistrzostw świata po walce z Białorusinem Pawłem Szurmiejem. Ten ostatni jest doskonale znany z występów w Polsce. Zwyciężał m.in. w Ergowiosłach we Wrocławiu.

W Bostonie nie był to pierwszy sukces Bartosza Zabłockiego w ściganiu się na ergometrze. Zwyciężał w mistrzostwach Polski, a przed dwoma laty w Szczecinie zdobył srebrny medal w kontynentalnym czempionacie, przegrywając tylko z Litwinem Rolandasem Mascinskasem.

Warto dodać, że w ostatnich mistrzostwach Polski w Jelczu-Laskowicach Bartosz Zabłocki nie ukończył rywalizacji. Pierwszy był Mirosław Ziętarski (AZS Energa Toruń).

W lipcu Polska będzie gospodarzem wielkiej imprezy sportowej - The World Games, a w Jelczu-Laskowicach rozegrana zostanie rywalizacja na ergometrze wioślarskim.

Crash

16729020 10155007960153430 3743047595556614453 n

 

Sport Wyczynowy Perskindol apm

Zawodnik Trener