Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

W Wałczu przed regatami w Poznaniu

Święta Wielkanocne nie dla wszystkich były czasem odpoczynku. W poniedziałek do Centralnego Ośrodku Sportu w Wałczu przyjechali zawodnicy kadry wioseł krótkich. Oni zresztą przygotowywali się tam przed świętami i w Wielki Piątek zrobili sobie przerwę.

- Dziś mieliśmy dwa treningi. Pływamy na jedynkach i dwójkach. Niestety, tutaj też dotarło mocne ochłodzenie. We wtorek mieliśmy wiatr i śnieg, który trzeba było zgarniać z samochodów – mówi trener kadry wioseł krótkich Aleksander Wojciechowski. – Będziemy w Wałczu do 21 kwietnia, a następnie przeniesiemy do Poznania.

8 kwietnia rozegrane zostały na Kanale Żerańskim Regaty Długodystansowe. Nie wszystkie grupy naszej kadry mogły wziąć w nich udział. Najlepsze nasze zawodniczki (waga open i lekka) przebywały w tym czasie na zgrupowaniu w Portugalii.

IMG 3616

22-23 kwietnia w Poznaniu rozegrane zostaną  Centralne Kontrolne Regaty Seniorów i Juniorów już z udziałem naszych najlepszych.

– Ich wyniki będą miały wpływ na ustalenie składu na pierwsze w tym sezonie regaty o Puchar Świata na początku maja w Belgradzie. W wiosłach krótkich chcemy w stolicy Serbii wystawić jedynkę, dwójkę i czwórkę. Mam już swoje przemyślenia co do składu osad, ale poczekajmy do regat w Poznaniu  – mówi Aleksander Wojciechowski i dodaje, że w czwórce podwójnej nie muszą wystawić zawodnicy, którzy płynęli w igrzyskach w Rio de Janeiro i zajęli czwarte miejsce.

W Wałczu poza podopiecznymi trenera Aleksandra Wojciechowskiego przebywają również zawodniczki wagi lekkiej oraz zawodnicy wioseł długich.

Sport Wyczynowy Perskindol apm

Zawodnik Trener