Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

Przed Centralnymi Kontrolnymi Regatami Seniorów i Juniorów w Poznaniu

W sobotę i niedzielę na Torze Regatowym Malta w Poznaniu rozegrane zostaną Centralne Kontrolne Regaty Seniorów i Juniorów. Jak podkreśla Dyrektor Sportowy w Polskim Związku Towarzystw Wioślarskich Bogdan Gryczuk będą one sprawdzianem formy i kwalifikacjami do kadry.

- Zobaczymy zawodniczki i zawodników od juniora młodszego do seniora - powiedział Bogdan Gryczuk. - Wyniki regat pokażą jak został przepracowany okres zimowy i jaką formę prezentują nasi wioślarze na otwarcie sezonu. Międzynarodowa weryfikacja formy najlepszych biało-czerwonych osad nastąpi na początku maja w Belgradzie w regatach o Puchar Świata.

W Poznaniu zabraknie mistrzyń olimpijskich w dwójce podwójnej z Rio de Janeiro Natalii Madaj i Magdaleny Fularczyk-Kozłowskiej. Jak podkreśla trener kadry kobiet Jakub Urban "najlepsza kobieca osada świata FISA w 2016 roku ten sezon potraktuje ulgowo. Tak robi cały świat." Weryfikacja formy naszych mistrzyń będzie miała miejsce podczas mistrzostw Polski.

Dla wszystkich pozostałych zawodniczek i zawodników, którzy pretendują o prawo udziału w kadrach seniorskich, młodzieżowych i juniorskich Centralne Kontrolne Regaty Seniorów  są obligatoryjne. Usprawiedliwieniem może być decyzja lekarska jak to jest w przypadku Krystiana Aranowskiego i Piotra Juszczaka, zawodników ubiegających się o miejsc w ósemce.

W pierwszym dniu regat zaplanowano rywalizację jedynek i dwójek bez sternika, a drugiego dwójek podwójnych i czwórek bez sternika. W tej ostatniej konkurencji w rywalizacji kobiet zobaczymy Monikę Ciaciuch, Joannę Dittmann oraz siostry Annę i Marię Wierzbowskie. - Ten skład pokazał się z bardzo dobrej strony podczas startów testowych na zgrupowaniu w Portugalii. Teraz czekamy potwierdzenie wysokiej dyspozycji w poznańskich regatach- powiedział Jakub Urban.

Ciekawa walka zanosi się w dwójkach, w których decyzją trenera kadry kobiet rywalizować będą następujące duety: Michałkiewicz-Hentka, Wieliczko-Zillmann oraz Kobus- Springwald. Do tego dojdą pary klubowe i rywalizacja w kobiecych dwójkach podwójnych zapowiada się bardzo ciekawie.

W oba dni rywalizacja rozpocznie się o godzinie 9.00.

Sport Wyczynowy Perskindol apm

Zawodnik Trener