Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

Międzynarodowa inauguracja sezonu juniorów w Monachium

Sezon międzynarodowy zainaugurowali również nasi juniorzy. W sobotę i niedzielę rozegrane zostały w Monachium Internationale Junioren-Regatta. To silnie obsadzone regaty w których juniorzy z całego świata sprawdzają swoją formę na początku sezonu. Wiele zawodniczek i zawodników, odnosząc sukcesy na monachijskim torze następnie potwierdza swoją wysoką formę i bryluje w kolejnych startach.

Tradycyjnie wystartowały silne reprezentacje Niemiec, Wielkiej Brytanii, Holandii, Czech, Szwajcarii oraz innych krajów takich jak Japonia i Zimbabwe.

DSC05853

Z polskich osad dobrze zaprezentował się skiffista Fabian Barański, zajmując czwarte miejsce i walkę o brązowy medal przegrał z reprezentantem Belgii o 0,06 s. Juniorki z czwórki bez sterniczki  mogą również zaliczyć ten start do udanych. Zajęły bowiem drugie miejsce. Dobrze zaprezentowali się również juniorzy w grupie wioseł krótkich.  

Dla wielu zawodników była to lekcja pokory i surowej weryfikacji poziomu sportowego. Brakowało doświadczenia i umiejętności walki od  startu do mety.
 
Za kilka dni rozpocznie się kolejne zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Sportu OPO Wałcz. Tym razem nasza młodzież będzie szlifować formę na mistrzostwa Europy juniorów, które rozegrane zostaną w niemieckim Krefeld 20-21 maja.

Sport Wyczynowy Perskindol apm

Zawodnik Trener