Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

PŚ w Lucernie - brązowy medal męskiej czwórki podwójnej

Wiktor Chabel (Posnania Poznań), Dominik Czaja (AZS AWF Warszawa), Dariusz Radosz (LOTTO Bydgostia) i Adam Wicenciak (KW 04 Poznań) zdobyli brązowy medal w czwórkach podwójnych w rozgrywanych w Lucernie finałowych regatach o Puchar Świata.

Podopieczni trenera Aleksandra Wojciechowskiego uzyskali 5.53,05 i cały czas płynęli na tej pozycji. Na finiszu odparli atak Nowej Zelandii.

Wygrała faworyzowana osada Litwy 5.48,72 przed Wielką Brytanią 5.51,40. Zwycięzcy po 500 m zajmowali drugą pozycję, a następnie wyszli na pozycję lidera i pewnie zdobyli złoty medal.

DSC 0519
Przypomnijmy, że Dominik Czaja, Dariusz Radosz, Adam Wicenciak i Wiktor Chabel pod koniec maja zdobyli w Racicach srebrny medal mistrzostw Europy. Zwyciężyła, podobnie jak w Lucernie, osada Litwy.

Pierwszą z naszych osad, które zaprezentowały w niedzielę w finale A była czwórka bez sterniczki: Monika Ciaciuch (LOTTO Bydgostia), Joanna Dittmann (LOTTO Bydgostia), Anna Wierzbowska (LOTTO Bydgostia), Maria Wierzbowska (LOTTO Bydgostia). Polki zajęły piąte miejsce 6.45,98. Wygrała Australia 6.35,82 przed Rosją 6.40,77 i Kanadą 6.40,86.

Wcześniej na torze w Lucernie zobaczyliśmy rywalizację w finale B męskich ósemek. Wygrały Włochy 5.43,01. Polska była czwarta 5.51,12. Nasza osada płynęła w składzie: Ryszard Ablewski (LOTTO Bydgostia), Krystian Aranowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz), Mikołaj Burda (LOTTO Bydgostia), Marcin Brzeziński (WTW Warszawa), Robert Fuchs (AZS UMK Toruń), Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz), Piotr Juszczak (CWZS Zawisza Bydgoszcz), Bartosz Modrzyński (BTW Bydgoszcz) i Daniel Trojanowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)