Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

PŚ w Lucernie - dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy

DSC 0730

Polska zdobyła w Lucernie dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy medal w finałowych regatach o Puchar Świata. W klasyfikacji medalowej nasza ekipa podzieliła miejsca 2-4 z Australią i Włochami. Wygrała Nowa Zelandia z dorobkiem 6-1-0. Za Polską uplasowały się Niemcy (2-0-1) i Francja (1-2-2).

W niedzielę zwycięstwo odniosła kobieca czwórka podwójna. W sobotę najlepszy w jedynkach wagi lekkiej był Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica).

Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa), Maria Springwald (AZS AWF Kraków), Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz) i Katarzyna Zillmann (AZS UMK Toruń) prowadziły od startu do mety, kontrolując przebieg wyścigu. Uzyskały czas 6.17,310 i wyprzedziły Holenderki (6.18,01) oraz Australijki (6.24,59).

Kobus i Springwald to brązowe medalistki ubiegłorocznych igrzysk w Rio de Janeiro w tej konkurencji. Tamtą osadę uzupełniały Monika Ciaciuch i Joanna Leszczyńska.

W ostatnich w tym sezonie zawodach PŚ Polacy pięciokrotnie stawali na podium. Drugie miejsca zajęły kobieca dwójka podwójna wagi lekkiej Weronika Deresz (WTW Warszawa), Martyna Mikołajczak (LOTTO Bydgostia) oraz dwójka podwójna mężczyzn Mirosław Ziętarski (AZS UMK Toruń), Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk).

DSC 0621
Na trzeciej pozycji uplasowała się męska czwórka podwójna - Wiktor Chabel (Poznania Poznań), Dominik Czaja (AZS AWF Warszawa), Dariusz Radosz (Lotto Bydgostia) i Adam Wicenciak (KW 04 Poznań).

Regaty w Lucernie, trzecie i ostatnie zawody PŚ, są ostatnim międzynarodowym sprawdzianem seniorów przed mistrzostwami świata w amerykańskiej Sarasocie 24 września - 1 października.