Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

ENEA MP juniorów: złote medale Grzelli i Barańskiego

Paulina Grzella (BKW Bydgoszcz) i Fabian Barański (WTW Włocławek) zdobyli w Kruszwicy złote medale ENEA Mistrzostw Polski Juniorów.

DSC07317

Najlepszy skiffista był faworytem i znakomicie wywiązał się ze swojej roli. Będzie reprezentował Polskę w światowym czempionacie, który rozegrany zostanie od 2 do 6 sierpnia w Trokach. Płynął on również w czwórce podwójnej, która zdobyła w Kruszwicy złoty medal.

Fabian Barański uzyskał czas 7.39,52 i wyprzedził swego kolegę klubowego Tomasza Budzyńskiego 7.42,50. Trener Krzysztof Gabryelewicz miał powody do radości. Na trzeciej pozycji uplasował się Jan Domeradzki (PTW Płock) 7.45,40.

Paulina Grzella przygotowuje się do MŚJ w Trokach w czwórce bez sterniczki. W Kruszwicy wsiadła do jedynki i zdobyła złoty medal. Długo płynęła na drugiej pozycji i zaprezentowała mocny finisz, uzyskując 8.36,38. Druga była Zuzanna Lesner (UKS Ateny Wałcz) 8.37,64, a trzecia Michalina Partyga (WTW Warszawa) 8.43,27.

phoca thumb l mp 34
W ENEA Mistrzostwach Polski w Kruszwicy warto odnotować dwa złote medale juniorek AZS AWF Gorzów Wielkopolski w dwójkach i czwórkach podwójnych. Sukces zantowała też ósemka juniorów AZS Szczecin.

- Trzeba pochwalić gospodarzy za oranizację ENEA Mistrzostw Polski Juniorów. W niedzielę rywalizacja odbywała się przy pięknej słonecznej pogodzie - powiedział trener kadry juniorów Artur Jankowiak.

20170716 162204
Większość reprezentantów Polski na MŚJ w Trokach zaprezentowała w krajowym czempionacie zgodnie z oczekiwaniami. Z Kruszwicy udali się oni do Wałcza, gdzie będą kontynuować przygotowania do najważniejszego startu w sezonie w swojej kategorii wiekowej.

Dodajmy tylko, że inna grupa naszej młodzieży zaprezentuje swoje umiejętności w Hazenwinkel (28-30 lipca) na Coupe de la Jeunesse.