Partner Sponsor Generalny Partner Medialny

Specjalistyczna praca ósemki w Wałczu

DSC 1824Koniec pierwszej części sezonu nie był udany dla naszej męskiej ósemki. W finałowych regatach Pucharu Świata w Lucernie (7-9 lipca) osada zajęła czwarte miejsce w finale B, ustępując Włochom, Rosjanom i Nowozelandczykom.

Po badaniach w Instytucie Sportu podopieczni trenerów Jerzego Brońca i Wojciecha Jankowskiego wyjechali 14 lipca na zgrupowanie do Zakopanego. Pod Giewontem do mistrzostw świata przygotowywało się dziesięciu zawodników. Priorytetem była jazda na rowerze. Zawodnicy pokonywali dziennie po około 120 kilometrów, a trasy były tak trudne, że pochyliłby się nad nimi Czesław Lang przy ustalaniu trasy Tour de Pologne.

Obóz w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS zakończył się 28 sierpnia. Przez kilka dni zawodnicy wykonywali pracę w klubach. W Wałczu spotkali się 3 sierpnia i dołączył już do nich sternik Daniel Trojanowski.

- Teraz wykonujemy pracę specjalistyczną. Wszyscy zawodnicy są w pełni dyspozycyjni. Tylko Mateusz Wilangowski ma problemy ze ścięgnem Achillesa. Ta część zgrupowania zakończy się 18 sierpnia dwoma przejazdami i po trzech dniach spotkamy się znowu w OPO COS Wałcz i będziemy już trenować do końca do odlotu do Sarasoty - mówi Wojciech Jankowski, asystent trenera Jerzego Brońca.

Sport Wyczynowy Perskindol apm

Zawodnik Trener